Пореден голям успех на страхотните ни грации.Ансамбълът на България спечели златен медал на

...

Ансамбълът позлати България навръх Великден

Пореден голям успех на страхотните ни грации.

Ансамбълът на България спечели златен медал на три ленти и две топки и бронзов на пет обръча на финалите на обособените уреди на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), която се организира за първи път в историята на този спорт.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха извънредно композицията си с ленти и топки и станаха шампионки с оценка 33.900 точки, осведоми Българска телеграфна агенция.

Сребърният орден взе Италия с 33.700, а на трето място са представителките на Азербайджан с 29.950 точки.

На пет обръча българките бяха оценени с 37.750 точки (трудност 21.6, осъществяване 7.750, артистичност 8.400). Така възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева, които се подредиха четвърти в многобоя, завоюваха бронза на този край.

Шампион стана тимът на Израел с 38.950 точки, а на второ място е Италия с 38.050.

До момента националките имат осем оценки (пет златни, два сребърни, един бронзов) от шампионата, откакто през вчерашния ден Стилияна Николова стана шампионка при дамите, а отборно при девойките България взе сребро. На финалите през днешния ден Калейн има злато на топка и на лента, сребро на обръч, а Николова е първа на бухалки.

От 14:50 до 18:00 часа през днешния ден са финалите при девойките с присъединяване на Дара Малинова и Магдалена Вълкова.
Източник: petel.bg